14.07.2019 - 15 Niedziela Zwykła

Jezus mówi, abyśmy byli miłosierni. To, w jaki sposób odnosimy się do innych i pomagamy potrzebującym, świadczy o naszym życiu Ewangelią. Nie wystarczy deklaracja, że wierzymy i kochamy Boga. Istotna jest realizacja przykazania miłości Boga i bliźniego w naszym codziennym życiu. Niech udział we Mszy św. umocni nas na drodze do życia wiecznego.

1. Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona jest na remont fundamentów naszego kościoła i probostwa. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę.

2. Parafian z ul. Przekopowej zapraszam na Mszę św. w ich intencji we wtorek 16 lipca o godz. 17.00.

3. Zapraszam do udziału we Mszy św. w czwartek o 7.30. Panu Bogu będziemy dziękować za wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców naszej parafii, którzy modlitwą, pracą czy ofiarą materialną wspierają naszą parafię i remont naszego kościoła.

4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. Na zakończenie adoracji odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W czasie adoracji będzie okazja do spowiedzi świętej.

5. Członków 2 Róży Żywego Różańca w naszej parafii zapraszam na Mszę św. w piątek 19 lipca o godz. 17.00.

6. W dniach od 21-28 lipca 2019 roku będziemy obchodzić XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Zachęcam do włączenia się w „Akcję św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy”. Akcje organizuje MIVA Polska pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

7. W dniach od 31 lipca do 3 sierpnia 2019 odbędzie się XVI Katowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie w gablotce.

8. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszego kościoła.

Daję wam przykazanie nowe,

abyście się wzajemnie miłowali,

jak Ja was umiłowałem. (J 13,34)