10.11.2019 - 32 Niedziela Zwykła

Gromadzimy się wokół ołtarza, by oddać Bogu chwałę. W sposób szczególny spotykamy tu Pana Boga – w Jego słowie, w Komunii św., w drugim człowieku, wyznając wraz z nim wiarę we wszechmocnego i miłosiernego Boga. Niech Boża obecność doświadczana w kościele podczas Mszy św. towarzyszy nam w codzienności. Przywołujmy w sercu imię Jezusa, wyrażajmy w modlitwie pragnienie zmartwychwstania, dziękujmy Bogu za jego miłość.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

2. Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwach o braciach i siostrach prześladowanych za wiarę.

3. Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom i Sympatykom naszej parafii, którzy uczestniczyli w naszych Parafialnych Rekolekcjach. Dziękuję za wspólną modlitwę i złożoną ofiarę.

4. W poniedziałek 11 listopada będziemy przeżywać 74 rocznicę konsekracji naszego parafialnego kościoła. Zapraszam Parafian i Sympatyków naszej parafii do udziału we Mszy św. o godz. 10.00 w intencji kapłanów pracujących w naszej parafii i wszystkich wiernych, którzy troszczyli się i troszczą o naszą świątynię. Kolekta tej uroczystości będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

5. Parafian z ul. Wrębowej zapraszam na Mszę św. w ich intencji we wtorek 12 listopada o godz. 17.00.

6. W środę przypada 13 dzień miesiąca – Dzień Fatimski. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 16.15 i do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 17.00. Po Mszy św. będzie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

7. Zapraszam do udziału we Mszy św. w czwartek 14 listopada o godz. 7.30. Panu Bogu będziemy dziękować za wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców naszej parafii, którzy modlitwą, pracą czy ofiarą materialną wspierają naszą parafię i remont naszego kościoła.

8. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. Na zakończenie adoracji odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W czasie adoracji będzie okazja do spowiedzi świętej.

9. Od wtorku 12 listopada w Kancelarii Parafialnej można zamawiać intencje Mszy św. na rok 2020.

10. W przyszłą niedzielę kolekta na pokrycie kosztów opału zakupionego do naszego kościoła.

11. Dziś po Mszy św. zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

12. W niedzielę 24 listopada 2019 roku w godz. 7.00 – 19.00 w naszej dzielnicy, odbędą się wybory do Rady Jednostki Pomocniczej nr 2 Załęska Hałda – Brynów część zachodnia. Zachęcam do wzięcia udziału w tych wyborach. Wśród kandydatów na radnych są dwie osoby z naszej parafii. Szczegóły na plakacie w gablotce w kościele.

Gdy zmartwychwstanę, będę widział Boga.  (Ps 17)