20.01.2019 - 2 Niedziela Zwykła

Podczas wesela w Kanie Galilejskiej Maryja przyszła z pomocą nowożeńcom. Zachęcała, żeby zwrócić się do Jezusa: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Maryja jak troskliwa Matka towarzyszy również nam, zarówno w radosnych, jak i trudnych doświadczeniach, zawsze wskazując na Jezusa. Nie jesteśmy sami. Możemy o wszystkim powiedzieć Jezusowi i z wiarą prosić Go o pomoc w każdej sytuacji.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. „Bóg zapłać” za każda ofiarę.

2. W tym tygodniu przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Babcie zapraszam na mszę św. w ich intencji w poniedziałek, a Dziadków we wtorek o godz. 17.00.

3. W środę o 7.30 będzie Msza św. w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszej parafii. Zapraszam do udziału w tej Mszy św., by dziękować Bogu za wszystkich, którzy modlitwą, pracą i materialnie wspierają naszą parafię.

4. Parafian z ul. Brygadzistów, Chodnikowej, Kochłowickiej, Okrężnej, Ścianowej i Upadowej zapraszam na Mszę św. w ich intencji w piątek 25 stycznia o godz. 17.00.

5. W piątek zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. W czasie adoracji będzie okazja do spowiedzi świętej.

6. Uczniów szkoły podstawowej zapraszam na Mszę św. szkolną w piątek o godz. 17.00.

7. Członków 1 i 2 Róży Żywego Różańca w naszej parafii, którzy nie odebrali jeszcze intencji modlitewnych na rok 2019 zapraszam po Mszy św. do zakrystii.

8. W nocy z 26 na 27 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu Zdroju młodzi naszej archidiecezji będą przeżywać Światowe Dni Młodzieży z Ojcem Świętym Franciszkiem w ramach „Panamy na Śląsku”.

9. W niedzielę 27 stycznia o godz. 14.00, w Bazylice oo. Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach będzie miała miejsce adoracja Apostolstwa Chorych przy Bożym Żłóbku. Do udziału zapraszam osoby chore, niepełnosprawne i osłabione przez wiek oraz tych, którzy na co dzień opiekują się chorymi (służbę zdrowia, wolontariuszy). W programie: Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Olszowskiego, nabożeństwo lourdzkie oraz spotkanie przy stole w Domu Katechetycznym.

10. W przyszłą niedzielę kolekta na zakup opału do naszego kościoła.

11. Dziś po Mszy św. zbiórka na sprzątanie naszego kościoła. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę.

Pośród narodów głoście chwałę Pana.  (Ps 96)