29.11.2020 - 1 Niedziela Adwentu

Jezus dzisiaj nam przypomina o aktywnym oczekiwaniu na Jego ponowne przyj­ście. Czuwanie to nie tylko świadomość, że Pan kiedyś powróci. To bycie gotowym w każdej chwili do zdania relacji ze swego życia i swojej miłości.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Dzisiejsza – I Niedziela Adwentu jest Niedzielą Trzeźwości. Swoją deklarację trzeźwości można wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości umieszczonej na ołtarzu przy obrazie Matki Bożej.

2. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na pokrycie kosztów zakupionego opału do naszego kościoła. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

3. Zapraszam do udziału w Roratach. Msze św. roratnie będą w poniedziałek, wtorek i w piątek o godz. 17.00.

4. Parafian z ul. Przodowników zapraszam na Mszę św. w Waszej intencji we wtorek 1 grudnia o godz. 17.00.

5. W piątek zapraszam do adorowania Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 16.30. W czasie adoracji będzie okazja do spowiedzi świętej.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania i do uczestniczenia we Mszy św.

7. W I czwartek miesiąca tj. 3 grudnia zapraszam do uczestnictwa we Mszy św. o 7.30 i w nabożeństwie, by modlić się o uświęcenie duchowieństwa i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

8. W piątek 4 grudnia będziemy obchodzić wspomnienie św. Barbary, patronki górników i naszej archidiecezji. Zapraszam wszystkich górników, rencistów i emerytów górniczych wraz z rodzinami na Mszę św. o godz. 17.00. Kolekta tej Mszy św. będzie przeznaczona na remont fundamentów kościoła. Z uwagi na trwającą pandemię i  ograniczenia epidemiologiczne po Mszy św. nie będzie spotkania przy stole na probostwie.

9. Ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki, działając na podstawie kan. 87 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udziela wiernym archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 grudnia 2020 r., w dniu liturgicznego wspomnienia św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy, patronki górników i archidiecezji. Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy, Metropolita Katowicki zachęca do podjęcia dzieł miłosierdzia lub innych czynów pokutnych.

10. W najbliższą sobotę – 5 grudnia będą odwiedziny chorych i wiekiem osłabionych Parafian. Proszę te osoby zgłosić po Mszy św. w zakrystii.

11. W Kancelarii Parafialnej można zamawiać intencje Mszy św. na rok 2021.

12. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszego kościoła, a po Mszy św. będzie zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

13. Dziś po Mszy św. w zakrystii można nabyć kalendarze na rok 2021 z  Ojcem Świętym Franciszkiem. Cena kalendarza – 7,00 zł.

14. W przyszłą – 2 Niedzielę Adwentu z tyłu kościoła będzie można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – mała świeca 5 zł, duża – 12 zł, oraz opłatki na stół wigilijny i pierniki – ofiara dobrowolna na remont fundamentów naszego kościoła.

Okaż nam, Panie, łaskę swoją

i daj nam swoje zbawienie.

(Ps 85,8)

Drodzy Parafianie i Sympatycy naszej parafii!

Pozdrawiam Was serdecznie i zapewniam o mojej modlitwie za Was,

aby Bóg obdarzył Was swoim błogosławieństwem,

umacniał wiarę

i uchronił od zarażenia się koronawirusem.

ks. Adam Kępowicz - proboszcz