23.02.2020 - 7 Niedziela Zwykła

Dzisiaj Bóg mówi do nas: „Bądźcie świętymi". Choć świętość kojarzy nam się z doskonałością, to jednak Chrystus zapewnia, że możemy ją osiągnąć. Jako skuteczną receptę podpowiada miłość do ludzi. Zachęca nie tylko do miłości bliźniego, ale nawet do miłości wobec nieprzyjaciół. „Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi" - warto dzisiaj zastanowić się nad tym, w jaki sposób potrafimy wypełniać to wezwanie Jezusa.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na zakupienie opału do naszego kościoła. „Bóg zapłać” za każda ofiarę.

2. Dziś rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na Adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza dziś, jutro i we wtorek. Dziś początek nabożeństwa po Mszy św. o godz. 10.00, a zakończenie o 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. W poniedziałek i we wtorek od godz. 12.00 do wieczornej Mszy św. Plan Adoracji umieszczony jest w gablotce i na stronie internetowej naszej parafii.

3. Dziś alumni WŚSD w Katowicach rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Pamiętajmy o nich oraz o rekolekcjoniście w naszych modlitwach. Święcenia odbędą się w przyszłą sobotę – 29 lutego.

4. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Na bocznym ołtarzu jest wyłożona Księga Trzeźwości, by móc wpisać swoją deklarację abstynencji np. na czas Wielkiego Postu.

5. Parafian z ul. Dobrego Urobku zapraszam na Mszę św. w Waszej intencji w poniedziałek 24 lutego o godz. 17.00.

6. W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Środa Popielcowa jest dniem postu i wstrzemięźliwości. Post – czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia obowiązuje wszystkich między 18 i 60 rokiem życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia.

7. W Środę Popielcową zapraszam do udziału we Mszy św. o godz. 17.00. Kolekta zebrana w Środę Popielcową będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

8. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

9. I piątek Wielkiego Postu, to dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin: za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią.

10. Uczniów szkoły podstawowej zapraszam do udziału we Mszy św. szkolnej w piątek o godz. 17.00.

11. W czasie Wielkiego Postu zapraszam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w  piątki o godz. 16.30 i Gorzkich Żali z Kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 15.00. Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii po Mszy św.

12. Kolekta przyszłej niedzieli będzie jałmużną postną.

13. W tym roku odbędzie się zapowiedziana przez Konferencję Episkopatu Polski Narodowa Pielgrzymka do Rzymu w związku z obchodem 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Archidiecezja Katowicka pragnie włączyć się w tą uroczystość i jest organizowana pielgrzymka do Rzymu w dn. 15–17 maja. Przelot obsłuży samolot czarterowy (maksymalnie 180 osób), w programie: odwiedzenie wybranych miejsc świętych Wiecznego Miasta oraz zabytków, a nade wszystko udział w  uroczystej Mszy św. odprawionej przez papieża Franciszka w niedzielę 17 maja br. na Placu św. Piotra. Szczegóły na plakacie w gablotce.

14. Naczelnicy Pierwszego oraz Drugiego Urzędu Skarbowego w Katowicach zachęcają do rozliczenia podatku PIT w formie elektronicznej z wykorzystaniem usługi Twój    e-PIT. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Kto zachowuje naukę Chrystusa,

w tym naprawdę miłość Boża jest doskonała.

(1 J 2,5)

Nabożeństwo Czterdziestogodzinne