03.03.2024 - 3 Niedziela Wielkiego Postu

W kolejną niedzielę Wielkiego Postu rozważamy fragment Ewangelii o wypędzeniu kupców ze świątyni. Jezus chciał oczyścić to miejsce oddawania czci Bogu, przywrócić mu godność i szacunek. Jednak fragment ten kryje w sobie głębszy sens – Jezus oczyszcza dzisiaj nasze serca ze złych pragnień i skłonności. Od momentu chrztu jesteśmy świątynią Ducha Świętego. Nie pozwólmy, by ziemskie dobra zajęły w naszych duszach przestrzeń należną Bogu.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w  piątki o godz. 16.30 i Gorzkich Żali z Kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 15.00. Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii po Mszy św.

3. Członków Żywego Różańca w naszej parafii zapraszam na Mszę św. w Waszej intencji w poniedziałek 4 marca o godz. 17.00.

4. Parafian z ul. Załęska Hałda zapraszam do uczestnictwa we Mszy św. w Waszej intencji we wtorek 5 marca o godz. 17.00.

5. W I czwartek miesiąca 7 marca zapraszam do udziału we Mszy św. o godz. 7.30 w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Po Mszy św. będzie nabożeństwo o powołania.

6. Kobiety zapraszam do udziału we Mszy św. w Waszej intencji w piątek 8 marca o godz. 17.00.

7. W poniedziałek 8 kwietnia o godz. 18.00 w katowickiej katedrze, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Adriana Galbasa, rozpoczną się Rekolekcje „Oddanie 33”. Są to rekolekcje z tekstami wybitnych postaci Śląskiego Kościoła: Ks. Franciszka Blachnickiego, Ks. Kardynała Augusta Hlonda, bł. Księdza Jana Franciszka Machy oraz siostry Dulcissimy. Można je rozpocząć i przeżywać indywidualnie. Materiały na kolejne dni rekolekcji będą dostępne na stronie Gościa Niedzielnego.

8. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na nowe główne drzwi do naszego kościoła.

9. Dziś po Mszy św. zbiórka na sprzątanie naszego kościoła. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

10. Dziś po Mszy św. z tyłu kościoła można nabyć paschaliki w cenie 9 zł oraz zapisać się na wielkanocnego baranka w cenie 19 zł. Odbiór baranków w Niedzielę Palmową 24 marca.

Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego;

każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.

(por. J 3,16)