24.01.2021 - 3 Niedziela Zwykła

Jezus mówi w dzisiejszej Ewangelii: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelie!”. To wezwanie dzisiaj nie traci na aktualności. Nawet jeśli regularnie chodzimy do kościoła i modlimy się, to też potrzebujemy nawrócenia, aby być jeszcze bliżej Boga. Wielokrotnie słuchamy Ewangelii. Na ile jednak wierzymy w słowa w niej zawarte? Wsłuchiwanie się swoim sercem, w skupieniu i z wiarą, w słowo Boże to część składowa naszego nawrócenia.

1. Dziś przeżywamy 3 niedzielę zwykłą obchodzoną jako Niedzielę Słowa Bożego (na podstawie Listu Apostolskiego Aperuit illis papieża Franciszka z dnia 30 IX  2019).

2. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

3. Parafian z ul. Brygadzistów, Chodnikowej, Kochłowickiej, Okrężnej, Ścianowej i  Upadowej zapraszam na Mszę św. w Waszej intencji w poniedziałek 25 stycznia, a  Parafian z  ul. Dobrego Urobku w piątek 29 stycznia o godz. 17.00. W czasie Mszy św. będziemy prosić Boga o błogosławieństwo dla Was i Waszych domów. Po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary na remont fundamentów naszego kościoła.

4. W środę 27 stycznia o 7.30 będzie Msza św. w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszej parafii. Zapraszam do udziału w tej Mszy św., by dziękować Bogu za wszystkich, którzy modlitwą, pracą i materialnie wspierają remont naszego kościoła.

5. W piątek zapraszam do adorowania Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 16.30. W czasie adoracji będzie okazja do spowiedzi świętej.

6. W przyszłą niedzielę kolekta na zakup opału do naszego kościoła.

7. W Kancelarii Parafialnej można zamawiać intencje Mszy św. na rok 2021.

Bliskie jest królestwo Boże.

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

(Mk 1,15)

Drodzy Parafianie i Sympatycy naszej parafii!

Pozdrawiam Was serdecznie i zapewniam o mojej modlitwie za Was,

aby Bóg obdarzył Was swoim błogosławieństwem,

umacniał wiarę

i uchronił od zarażenia się koronawirusem.

ks. Adam Kępowicz - proboszcz