26.09.2021 - 26 Niedziela Zwykła

Podejmując w życiu różne zadania, nie zawsze zastanawiamy się, co w przyszło­ści z nich zostanie. Dziś Pan Bóg przypomina nam, jak bardzo nietrwałe są bogactwa ziemskie. Dlatego bardziej trzeba nam szukać sposobów, aby poznać Boga i nawiązać z Nim zażyłą relację, która wszystko przetrzyma. Wtedy możemy liczyć na Jego do­strzegalne działanie w naszym życiu.

1. Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętamy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść zmuszeni są do opuszczenia swojej ojczyzny.

2. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na pokrycie kosztów zakupionego opału do naszego kościoła. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

3. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Nabożeństwach Różańcowych – we wtorek, piątek i sobotę o godz. 16.30. W środę, czwartek i w niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30. Uczestnicząc w Nabożeństwach Różańcowych można zyskać odpust zupełny.

4. Parafian z ul. Przodowników zapraszam na Mszę św. w Waszej intencji w piątek 1 października o godz. 17.00.

5. W tym tygodniu przypadają: I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcam do spowiedzi św. i do uczestnictwa we Mszy św. w te dni duchowej odnowy.

6. Rodziców zatroskanych o dobre i religijne wychowanie swoich dzieci zapraszam na Mszę św. w sobotę 2 października o godz. 7.30.

7. W sobotę 2 października od godz. 8.30 będą odwiedziny chorych i wiekiem osłabionych Parafian. Proszę te osoby zgłosić w zakrystii po Mszy św.

8. Rodziców dzieci klas III, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii św. w naszym kościele bardzo proszę o zgłoszenie się w Kancelarii Parafialnej do końca września.

9. Młodzież klas VIII, która pragnie w tym roku szkolnym przystąpić do sakramentu bierzmowania proszę o zgłoszenie się w Kancelarii Parafialnej do końca września.

10. W przyszłą niedzielę będzie kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, a po Mszy św. będzie zbiórka na sprzątanie naszego kościoła.

11. Po Mszy św. w zakrystii można nabyć kalendarz ścienny z wizerunkami Matki Bożej na 2022 rok. Cena kalendarza – 10 zł.

Słowo Twoje, Panie, jest prawdą,

uświęć nas w prawdzie.

(J 17,17ba)

Drodzy Parafianie i Sympatycy naszej parafii!

Pozdrawiam Was serdecznie i zapewniam o mojej modlitwie za Was,

aby Bóg obdarzył Was swoim błogosławieństwem,

umacniał wiarę

i uchronił od zarażenia się koronawirusem.

ks. Adam Kępowicz - proboszcz