25.09.2022 - 26 Niedziela Zwykła

Przychodząc na Mszę św., wyrażamy pragnienie szczęścia wiecznego. Nie uzależniajmy naszej wiary od cudów i niezwykłych wydarzeń. Jezus dziś mówi w Ewangelii: „Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby ktoś z umarłych powstał, nie uwierzą”. Otrzymujemy wszystko, czego potrzebujemy, aby dojść do obiecanego nam nieba. Pomagają nam w tym wsłuchiwanie się w słowo Boże, uczestnictwo w sakramentach, modlitwa oraz codzienne kierowanie się dobrocią i miłością.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na opał do naszego kościoła. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

2. Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.

3. W poniedziałek 26 września swoje imieniny obchodzi ks. Abp. senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

4. W piątek zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. W czasie adoracji będzie okazja do spowiedzi świętej.

5. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej – w sobotę o godz. 16.30. W niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30. Uczestnicząc w Nabożeństwach Różańcowych można zyskać odpust zupełny.

6. W I sobotę miesiąca – 1 października – zapraszam do udziału we Mszy św. o 7.30 i w nabożeństwie wynagradzającym wszelkie zniewagi i bluźnierstwa wyrządzane Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to pierwsza z pięciu pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła Matka Boża w Fatimie.

7. W sobotę 1 października od godz. 9.30 będą odwiedziny chorych i wiekiem osłabionych Parafian. Proszę te osoby zgłosić w zakrystii po Mszy św.

8. W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne, a po Mszy św. będzie zbiórka na sprzątanie naszego kościoła.

Jezus Chrystus, będąc bogatym, dla was stał się ubogim,

aby was ubóstwem swoim ubogacić.  (por. 2. Kor 8,9)