16.12.2018 - 3 Niedziela Adwentu - Gaudete

„Radujcie się zawsze w Panu” – zachęca nas św. Paweł. „Pan jest blisko!” Wkrótce będziemy obchodzić święta Bożego Narodzenia. Teraz jest najwyższy czas, aby przygotować swoje serce na spotkanie z Panem Jezusem. Wtedy z radością i pokojem będziemy wyznawać prawdę, że Bóg jest naszym zbawieniem.

1. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.

2. Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona jest na remont fundamentów naszego kościoła i probostwa. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę.

3. Przed nami ostatni tydzień adwentu. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszam do udziału w Roratach. Msze św. roratnie w tym tygodniu będą w poniedziałek, wtorek i w piątek o godz. 17.00.

4. Od 17 grudnia rozpoczyna się drugą część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie może w nim zabraknąć naszego sakramentu pojednania z Bogiem i ludźmi. Zapraszam do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz w piątek w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

5. Parafian z ul. Brygadzistów, Chodnikowej, Kochłowickiej, Okrężnej, Ścianowej i Upadowej zapraszam na Mszę św. w ich intencji w poniedziałek 17 grudnia, a Parafian z ul. Dobrego Urobku w piątek 21 grudnia o godz. 17.00.

6. W piątek zapraszam do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. W czasie adoracji będzie okazja do spowiedzi świętej.

7. W najbliższą sobotę 22 grudnia od godz. 8.30 będą świąteczne odwiedziny chorych i wiekiem osłabionych Parafian. Proszę te osoby zgłosić po Mszy św. w zakrystii.

8. W Kancelarii Parafialnej można zamawiać intencje Mszy św. na rok 2019.

9. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszego kościoła.

10. Po Mszy św. w zakrystii można nabyć za 25 zł Śląski Kalendarz Katolicki na rok 2019.

11. Dziś i w przyszłą niedzielę Adwentu z tyłu kościoła będzie można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – mała świeca 5 zł, duża – 12 zł, oraz opłatki  i sianko na stół wigilijny – ofiara dobrowolna na remont fundamentów naszego kościoła i probostwa.

12. W czwartek 27 grudnia rozpocznie się w naszej parafii Kolęda. Plan kolędy jest umieszczony w gablotce na zewnątrz kościoła, w Biuletynie Informacyjnym oraz na stronie internetowej naszej parafii. Ofiary kolędowe będą przeznaczone na remont fundamentów naszego kościoła i probostwa.

13. W czwartek 3 stycznia 2019 roku o godz. 19.00 odbędzie się kolejna edycja koncertu „Betlejem w Spodku”. Bilety można nabyć po Mszy św. w zakrystii lub na portalu internetowym www.bilety24.pl.

Głośmy z weselem: Bóg jest między nami. (Iz 12)