05.04.2020 - Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Dzisiaj przeplata się radość z uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy z opisem Jego męki i śmierci. Naszym królem jest Jezus, co wyznajemy śpiewem, trzymając w rękach palmy. Niedziela Palmowa wprowadza nas w Wielki Tydzień. Bądźmy przy Jezusie nie tylko w chwilach chwały, ale i cierpienia. Trwajmy przy naszym Królu, kiedy wyszydzony i opuszczony będzie szedł drogą krzyżową. Czuwajmy przy Nim, gdy będzie umierał na krzyżu. Cierpienie i trudności nie są celem. To wszystko prowadzi nas do zmartwychwstania.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Ofiary można składać dokonując przelewu na konto parafialne nr 88 1050 1399 1000 0023 5735 8460. W tytule przelewu proszę wpisać: „na potrzeby kościoła”. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

2. W poniedziałek 6 kwietnia o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Parafian z ul. Załęska Hałda. Zachęcam do duchowej łączności i modlitwy w czasie sprawowania Mszy św. w Waszej intencji.

3. We wtorek 7 kwietnia o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji członków 1 i 2 Róży Żywego Różańca w naszej parafii. Zachęcam te osoby do duchowej łączności i modlitwy w czasie sprawowania Mszy św.

4. Zapraszam wszystkich Parafian i Sympatyków naszej parafii do duchowej łączności w liturgii Wielkiego Tygodnia. * Wielki Czwartek - godz. 18.00 – Msza Św. Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. * Wielki Piątek - godz. 9.00 – 17.00 – Adoracja Jezusa (kościół otwarty), godz. 17.45 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego, godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej. * Wielka Sobota - godz. 9.00 – 19.00 – adoracja krzyża przez przyklęknięcie (kościół otwarty), godz. 19.45 – Nowenna do Bożego Miłosierdzia, godz. 20.00 – Wigilia Paschalna

5. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy. Zachęcam także do zachowania postu w Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej.

6. Kolekta w Wielki Czwartek będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła, (tytuł przelewu: Wielki Czwartek) w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę na Boży Grób w   Jerozolimie i na rzecz chrześcijan w Ziemi Świętej (tytuł przelewu: Wielki Piątek), a w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego kolekta świąteczna (tytuł przelewu: Wielkanoc).

7. Bardzo dziękuję 6 osobom, które złożyły ofiarę na zakup opału do naszego kościoła.

8. Ofiarę za sprawowaną Mszę św. można złożyć dokonując przelewu na konto parafialne nr  88 1050 1399 1000 0023 5735 8460. W tytule przelewu proszę podać datę sprawowanej Mszy św. Bardzo dziękuję za zrozumienie i złożone ofiary.

9. Zachęcam do włączenia się w zakup respiratorów dla Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Tychach (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach) i Szpitala św. Józefa w Mikołowie. Ofiary można składać na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej: 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062. Tytuł przelewu: OFIARA – KORONAWIRUS.

10. 10.  Zachęcam do nabycia paschalika Wielkanocnego Dzieła Caritas w cenie 6 zł. Paschaliki wyłożone są w kościele na stoliku z prasą katolicką (kościół jest otwarty).

11. W kościele na stoliku z prasą wyłożony jest: * tekst Listu Pasterskiego Ks. Arcybiskupa Katowickiego „Duchowe przeżycie Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy”. * Tekst zarządzenia Ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca z 25 marca w którym zachęca do wspólnotowej modlitwy o godz. 20.30 połączonej z Apelem Jasnogórskim i modlitwą do Matki Bożej Piekarskiej, Lekarki. Wezwaniem do modlitewnej jedności jest głos dzwonów z naszego kościoła o 20.15.

Drodzy Parafianie i Sympatycy naszej parafii!

Pozdrawiam Was serdecznie i zapewniam o mojej modlitwie za Was,

aby Bóg obdarzył Was swoim błogosławieństwem,

miał Was w swojej opiece

i uchronił od zarażenia się koronawirusem.

Ks. Adam Kępowicz – proboszcz

Dla nas Chrystus stał się posłuszny aż do śmierci, a była to śmierć na krzyżu.

Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i dał Mu imię, które jest ponad wszelkie imię.

(Flp 2,8-9)