16.01.2022 - 2 Niedziela Zwykła

Podczas wesela w Kanie Galilejskiej Maryja przyszła z pomocą nowożeńcom. Zachęcała, żeby zwrócić się do Jezusa: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Maryja jak troskliwa Matka towarzyszy również nam, zarówno w radosnych, jak i trudnych doświadczeniach, zawsze wskazując na Jezusa. Nie jesteśmy sami. Możemy o wszystkim powiedzieć Jezusowi i z wiarą prosić Go o pomoc w każdej sytuacji.

1. Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona jest na remont fundamentów naszego kościoła. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

2. We wtorek 18 stycznia rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia.

3. Parafian z ul. Przekopowej zapraszam na Mszę św. w Waszej intencji we wtorek 18 stycznia o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. Na zakończenie adoracji odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W czasie adoracji będzie okazja do spowiedzi świętej.

5. W tym tygodniu przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Babcie zapraszam na Mszę św. w Waszej intencji w piątek 21 stycznia o godz. 17.00, a Dziadków w sobotę 22 stycznia o godz. 17.00.

6. W naszej parafii zakończyły się Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyjęli kolędę za wspólną modlitwę, rozmowę, życzliwość i ofiary złożone na remont fundamentów naszego kościoła.

7. W dniach od 11-13 lutego 2022 nasza parafia będzie przeżywała Wizytację Kanoniczną. Ks. Bp Grzegorz Olszowski, który będzie wizytował naszą parafię pragnie spotkać się z osobami należącymi do grup parafialnych oraz pomagających i pracujących przy kościele. Te osoby proszę po Mszy św. o podejście do zakrystii i odebranie stosownych zaproszeń. Parafian i sympatyków naszej parafii zachęcam do licznego udziału w tym wydarzeniu.

8. Najbliższa niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego.

9. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszego kościoła.

Bóg wezwał nas przez Ewangelię,

abyśmy dostąpili chwały Pana naszego, Jezusa Chrystusa.

(por. 2. Tes 2,14)

Drodzy Parafianie i Sympatycy naszej parafii!

Pozdrawiam Was serdecznie i zapewniam o mojej modlitwie za Was,

aby Bóg obdarzył Was swoim błogosławieństwem,

umacniał wiarę

i uchronił od zarażenia się koronawirusem.

ks. Adam Kępowicz - proboszcz