17.03.2019 - 2 Niedziela Wielkiego Postu

W drugą niedzielę Wielkiego Postu przychodzimy, aby prosić o umocnienie naszej wiary. Prosta wiara Abrahama znalazła uznanie w oczach Boga. Warto, byśmy w rozterkach naszej codzienności pamiętali o tym, że celem naszego życia jest niebo. Przemieniajmy się więc tak, abyśmy tam wszyscy mogli się spotkać.

1. Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona jest remont fundamentów naszego kościoła i probostwa. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w  piątki o godz. 16.30 i Gorzkich Żali z Kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 15.00. Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii po Mszy św.

3. Parafian z ul. Przekopowej zapraszam na Mszę św. w ich intencji w poniedziałek 18 marca, a Parafian z ul. Brygadzistów, Chodnikowej, Kochłowickiej, Okrężnej, Ścianowej i Upadowej w piątek 22 marca o godz. 17.00.

4. Członków 2 Róży Żywego Różańca w naszej parafii zapraszam na Mszę św. we wtorek 19 marca o godz. 17.00.

5. Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszam w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 16.30 i na Mszę św. szkolną o godz. 17.00.

6. Parafia św. Józefa w Katowicach Załężu zaprasza na spotkanie z panią dr n. med. Magdaleną Wąsek-Buko, prezesem Śląskiego Hospicjum Perinatalnego w Katowicach. Spotkanie odbędzie się w salce katechetycznej w poniedziałek 25 marca po Mszy św. wieczornej (ok. 18.40). Pani Magdalena opowie o służbie jaką podejmuje Hospicjum otaczając opieką rodziców spodziewających się urodzenia dziecka obciążonego poważną chorobą. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza osoby, które mają w rodzinie, czy najbliższym otoczeniu, bądź same zmagają się z podobnym problemem.

7. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszego kościoła.

8. Od przyszłej niedzieli z tyłu kościoła będzie można nabyć paschaliki w cenie 6 zł. Będzie można też zapisać się na wielkanocnego baranka w cenie 15 zł.

9. Dziś po Mszy św. zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę.

Z obłoku świetlanego odezwał się głos:

"To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie". (por. Mt 17,5)