15.09.2019 - 24 Niedziela Zwykła

Jesteśmy grzesznikami, ale to nas nie przekreśla w oczach Boga. Przyznajmy przed Stwórcą, że jesteśmy słabi, że zawiedliśmy. Odrzućmy grzech i przyjmijmy przebaczenie kochającego Ojca w niebie. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o radości, która jest konsekwencją nawrócenia. Niech ona będzie również naszym udziałem.

1. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.

2. Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona jest na pokrycie kosztów wykonanego remontu fundamentów wokół probostwa. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

3. Parafian z ul. Przekopowej zapraszam na Mszę św. w ich intencji w poniedziałek 16 września, Parafian z ul. Brygadzistów, Chodnikowej, Kochłowickiej, Okrężnej, Ścianowej i Upadowej w piątek 20 września o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. Na zakończenie adoracji odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W czasie adoracji będzie okazja do spowiedzi świętej.

5. Rodziców dzieci klas III, którzy chcą, aby ich dziecko w tym roku szkolnym przystąpiło do I Komunii św. w naszym kościele bardzo proszę o zgłoszenie się w Kancelarii Parafialnej do końca września.

6. Uczniów klas VIII, którzy pragną przygotować się w naszej parafii do przyjęcia sakramentu bierzmowania w tym roku szkolnym proszę o zgłoszenie się w Kancelarii Parafialnej do końca września.

7. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszego kościoła.

8. Politechnika Śląska prosi wszystkich  obecnych i byłych pracowników kopalń: górników, pracowników przeróbki, ratowników górniczych, ślusarzy, elektryków, i wszystkich tych, którzy na kopalni mieli kontakt z  HAŁASEM  o udział w bezpłatnych badaniach słuchu. Samochód (SŁUCHOBUS) z gabinetem do badań zaparkuje w Katowicach przy ul. Pola 65, na parkingu przy budynku dyrekcji KWK Wujek. Badanie będzie przeprowadzone we wtorek 17 września w godzinach 10-16.

Wstanę i wrócę do mojego ojca.  (Ps 51)