26.01.2020 - 3 Niedziela Zwykła

Należymy do Boga. Podczas Mszy św. oraz modlitwy osobistej prosimy o Jego opiekę nad nami i naszymi bliskimi. Wyznajemy wiarę w Boga, który w swojej wszechmocy nie zapomina o konkretnym człowieku – swoim umiłowanym dziecku. Dziś słyszymy słowa Jezusa: „Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie”. Wypełnianie tego wezwania pozwoli nam być bliżej Boga Ojca, któremu powierzyliśmy nasze życie.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na zakup opału do naszego kościoła. „Bóg zapłać” za każda ofiarę.

2. Parafian z ul. Dobrego Urobku zapraszam na Mszę św. w waszej intencji w poniedziałek 27 stycznia o godz. 17.00.

3. W piątek zapraszam do adorowania Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 16.30. W czasie adoracji będzie okazja do spowiedzi świętej.

4. Uczniów szkoły podstawowej zapraszam do udziału we Mszy św. szkolnej w piątek o godz. 17.00.

5. Rodziców zatroskanych o dobre i chrześcijańskie wychowanie swoich dzieci zapraszam do udziału we Mszy św. w sobotę 1 lutego o godz. 7.30.

6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Od godz. 8.30 będą odwiedziny chorych i wiekiem osłabionych Parafian. Proszę te osoby zgłosić w zakrystii po Mszy św.

7. W przyszłą niedzielę 2 lutego będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. W czasie Mszy świętych będzie poświęcenie gromnic. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie  na Zakony Kontemplacyjne.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. będzie zbiórka na sprzątanie naszego kościoła.

9. W związku z toczącym się postępowaniem dyscyplinarnym wobec prof. Ewy Budzyńskiej, której część studentów Uniwersytetu Śląskiego zarzuciła homofobię i narzucanie poglądów radykalno-katolickich przy prezentowaniu katolickiego modelu rodziny, Rada Społeczna przy Arcybiskupie Katowickim i sam Arcybiskup udzielili wsparcia i przesłali pani profesor wyrazy solidarności. Wyrażono zaniepokojenie, podkreślając, że „pociąganie do odpowiedzialności nauczyciela akademickiego za głoszone przez niego poglądy jest oczywistą formą cenzury i próbą narzucenia środowisku akademickiemu jednego światopoglądu.” Informujemy, że istnieje możliwość osobistego poparcia pani prof. Budzyńskiej poprzez elektroniczne podpisanie apelu do władz Uniwersytetu Śląskiego. Szczegóły na stronie bronmyprofesor.pl. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy wywiad z panią prof. Ewą Budzyńską.

Jezus głosił Ewangelię o królestwie

i leczył wszelkie choroby wśród ludu.

(Mt 4,23)