26.06.2022 - 13 Niedziela Zwykła

„Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” – przypomina nam dziś św. Paweł. Wolność to życie w prawdzie, zgodnie z Bożymi przykazaniami, w codziennej relacji z Jezusem. I o to się modlimy, kiedy przychodzimy na Mszę św. Prosimy Boga, żeby nas ochraniał przed zbłądzeniem, przed byciem niewolnikiem jakiegoś uzależnienia. Pamiętajmy o naszym życiu duchowym i trwajmy przy Bogu każdego dnia, a będziemy na drodze do królestwa Bożego.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Stolicę Apostolską – Świętopietrze. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
  2. Parafian z ul. Dobrego Urobku zapraszam na Mszę św. w Waszej intencji we wtorek 28 czerwca, a Parafian z ul. Przodowników w piątek 1 lipca o godz. 17.00.
  3. W środę 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  4. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam w te dni do duchowej odnowy przez sakrament spowiedzi św. i uczestnictwo we Mszy św. i w nabożeństwie.
  5. W I piątek – 1 lipca zapraszam o godz. 16.30 na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. W I sobotę – 2 lipca zapraszam do udziału we Mszy św. o 7.30 i w nabożeństwie wynagradzającym wszelkie zniewagi i bluźnierstwa wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi.
  7. W sobotę  2 lipca od godz. 9.30 będą odwiedziny chorych i wiekiem osłabionych Parafian. Proszę te osoby zgłosić w zakrystii po Mszy św.
  8. W dniach od 24-31 lipca 2022 roku będziemy obchodzić XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Zachęcam do włączenia się w „Akcję św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy”. Akcje organizuje MIVA Polska pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.
  9. W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, a po Mszy św. będzie zbiórka na sprzątanie naszego kościoła.

Mów Panie, bo sługa Twój słucha.

Ty masz słowa życia wiecznego

(1 Sm 3,9d; J 6,68c)