19.05.2019 - 5 Niedziela Wielkanocna

Jezus dziś do nas mówi: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Okazywanie miłości, zwłaszcza w codzienności, może nie być łatwe. Nieporozumienia, monotonia, trudności życiowe czasem przesłaniają piękno drugiego człowieka, wdzięczność za jego obecność i pragnienie dobra dla niego. Tymczasem Jezus chce, abyśmy minio wszystko się wzajemnie miłowali. W Nim jest źródło miłości, nie w nas. Prośmy Jezusa, aby uzdalniał nasze serca do kochania.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę.

2. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszam do udziału w Nabożeństwach Majowych, w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę o godz. 16.30, w środę, czwartek i w niedzielę – po Mszy św. o 7.30.

3. Parafian z ul. Przekopowej zapraszam na Mszę św. w ich intencji w poniedziałek 20 maja o godz. 17.00.

4. Członków 2 Róży Żywego Różańca w naszej parafii zapraszam na Mszę św. we wtorek 21 maja o godz. 17.00.

5. Parafian z ul. Brygadzistów, Chodnikowej, Kochłowickiej, Okrężnej, Ścianowej i Upadowej zapraszam na Mszę św. w ich intencji w piątek 24 maja o godz. 17.00.

6. Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszam na Mszę św. szkolną w piątek o godz. 17.00.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Matki. Wszystkie Mamy zapraszam serdecznie na Mszę św. o godz. 7.30 w ich intencji. Zapraszam również wszystkie dzieci, aby modlić się wspólnie za swoje Mamy.

8. W przyszłą niedzielę kolekta na pokrycie kosztów zakupionego opału do naszego kościoła.

9. W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Bożej Piekarskiej.

10. W środę 22 maja o godz. 19.00 zapraszam na musical „Ewangelia według… Kobiet” w wykonaniu Teatru Franciszka, który jest młodzieżowym diecezjalnym Teatrem Biblijnym. Sceniczną opowieść snuć będą znane z kart Nowego Testamentu kobiety. Czas trwania 140 min. z antraktem.  Musical odbędzie się w sali Miasta Ogrodów w Katowicach (Pl. Sejmu Śląskiego 2). Bilety do nabycia przez internet na ticketportal.pl oraz w punkcie sprzedaży Ticketportal – Plac Sejmu Śląskiego 2 od poniedziałku do piątku 09:00 - 17:00. Bilet może być wartościowym prezentem z okazji Dnia Matki.

11. W czwartek 20 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja przejdzie ulicami: Bocheńskiego, Załęska Hałda, Przekopowa, Wrębowa i Załęska Hałda. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz – Parafianie z ul. Załęska Hałda, II ołtarz – Parafianie z ul. Przekopowej nr 4-52, III ołtarz – Parafianie z ul. Przekopowej nr 54-88, IV ołtarz – Parafianie z ul. Wrębowej. Osoby pragnące włączyć się w przygotowanie ołtarzy zapraszam na spotkanie organizacyjne w sobotę 25 maja po Mszy św. w kościele.

Daję wam przykazanie nowe,

abyście się wzajemnie miłowali,