08.12.2019 - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

W sposób szczególny wspominamy dziś Maryję, obchodząc uroczystość Jej Niepokalanego Poczęcia. Maryja nie tylko była wolna od grzechu, ale również żyła blisko Boga. Słowa, które wypowiedziała podczas zwiastowania: „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!”, pokazują, jak bardzo Bogu ufała. W tym możemy Ją naśladować i prosić o Jej pomoc w przygotowaniu naszych serc na przyjście Jezusa.

1. Dziś na mocy dyspensy udzielonej Kościołowi w Polsce obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

2. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

3. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszam do udziału w Roratach. Msze św. roratnie są w poniedziałek, wtorek i w piątek o godz. 17.00.

4. Parafian z ul. Wrębowej zapraszam na Mszę św. w ich intencji w poniedziałek 9 grudnia o godz. 17.00.

5. Członków 1 Róży Żywego Różańca w naszej parafii zapraszam na Mszę św. we wtorek 10 grudnia  o godz. 17.00.

6. Zapraszam do udziału we Mszy św. w czwartek 12 grudnia o godz. 7.30. Panu Bogu będziemy dziękować za wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców naszej parafii, którzy modlitwą, pracą czy ofiarą materialną wspierają naszą remont naszego kościoła.

7. W piątek przypada 13 dzień miesiąca – Dzień Fatimski. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 16.15 i do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 17.00. Po Mszy św. będzie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

8. W Kancelarii Parafialnej można zamawiać intencje Mszy św. na rok 2020.

9. W piątek 27 grudnia rozpoczniemy Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin zwane tradycyjnie kolędą. Plan kolędy jest umieszczony w gablotkach, w Biuletynie Informacyjnym oraz na stronie internetowej naszej parafii. Ofiary kolędowe będą przeznaczone na remont fundamentów naszego kościoła.

10. W sobotę 28 grudnia o godz. 18.00 odbędzie się kolejna edycja koncertu „Betlejem w Spodku. Bilety w cenie 50 zł oraz najnowsza płyta ze wspólnego kolędowania z ubiegłych lat, która jest dodatkiem do biletu, są do nabycia w zakrystii po Mszy św.

11. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na remont fundamentów naszego kościoła.

12. Dziś po Mszy św. zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

13. Dziś i w najbliższe niedziele Adwentu z tyłu kościoła można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – mała świeca 5 zł, duża – 12 zł, oraz opłatki i sianko na stół wigilijny, pierniki i kartki świąteczne – ofiara dobrowolna na remont fundamentów naszego kościoła.

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą,

błogosławionaś Ty między niewiastami. (Łk 1,28)