20.06.2021 - 12 Niedziela Zwykła

Szalejąca burza, podejmowany wysiłek, żeby nie utonąć, wołanie do Boga: „Nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?”. A Bóg milczy, śpi w tyle łodzi. Czyż nie przeżywamy w naszym życiu tego, czego doświadczyli uczniowie podczas burzy na jeziorze? Pan Jezus był tak blisko nich, a oni się bali, nie ufali. A Bóg, choć nie od razu ratuje nas z trudnej sytuacji, jest stale przy nas. I pyta: „Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże wam brak wiary?”

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

2. Parafian z ul. Brygadzistów, Chodnikowej, Kochłowickiej, Okrężnej, Ścianowej i Upadowej zapraszam na Mszę św. w Waszej intencji w poniedziałek 21 czerwca o godz. 17.00.

3. W środę 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Wszystkich Ojców, a w szczególny sposób z naszej Parafii zapraszam na Mszę św. o godz. 7.30.

4. W czwartek 24 czerwca o 7.30 będzie Msza św. w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszej parafii. Zapraszam do udziału w tej Mszy św., by dziękować Bogu za wszystkich, którzy modlitwą, pracą i materialnie wspierają remont naszego kościoła.

5. W piątek zapraszam do adorowania Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 16.30. W czasie adoracji będzie okazja do spowiedzi świętej.

6. Kończy się rok szkolny i katechetyczny. Dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież zapraszam na Mszę św. w piątek o godz. 17.00, aby podziękować Bogu za wszelkie łaski i dary otrzymane w tym roku szkolnym i prosić o Boże błogosławieństwo na czas wakacji i wypoczynku.

7. W najbliższą sobotę rozpoczną się wakacje. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, szczególnie udziału w niedzielnej Mszy św.

8. W dniach od 18-25 lipca 2021 roku będziemy obchodzić XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „W drogę do Źródła Życia”. Zachęcam do włączenia się w „Akcję św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy”. Akcje organizuje MIVA Polska pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

9. W przyszłą niedzielę kolekta na zakup opału do naszego kościoła.

Chwalmy na wieki miłosierdzie Pana.  Ps 107)

Drodzy Parafianie i Sympatycy naszej parafii!

Pozdrawiam Was serdecznie i zapewniam o mojej modlitwie za Was,

aby Bóg obdarzył Was swoim błogosławieństwem,

umacniał wiarę

i uchronił od zarażenia się koronawirusem.

ks. Adam Kępowicz - proboszcz