02.08.2020 - 18 Niedziela Zwykła

W dzień poświęcony Panu, po całym tygodniu pracy czy zasłużonego wypoczynku przychodzimy do świątyni, do Tego, który powiedział: „Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych” (Mt 4,4). Tylko Jezus Chrystus może dać pokarm, który nie ginie, który zaspokaja wszelkie głody ludzkiego serca. On dziś woła: „Wszyscy spragnieni, przyjdźcie”.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny w Katowicach. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

2. Dzisiaj przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny nawiedzając kościół parafialny, odmawiając „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełniając zwykłe warunki odpustu.

3. Parafian z ul. Przodowników zapraszam na Mszę św. w Waszej intencji w poniedziałek 3 sierpnia, a Parafian z ul. Załęska Hałda w piątek 7 sierpnia o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Zapraszam w te dni do udziału w nabożeństwach i Mszach św.

5. W czwartek 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszam do udziału we Mszy św. o 7.30 w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

6. W piątek zapraszam do adorowania Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 16.30. W czasie adoracji będzie okazja do spowiedzi św.

7. W sobotę 1 sierpnia rozpoczął się miesiąc trzeźwości. Na ołtarzu Matki Bożej jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcam do podjęcia abstynencji w miesiącu sierpniu i wpisania swojej deklaracji do Księgi.

8. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszego kościoła, a po Mszy św. będzie zbiórka na sprzątanie naszego kościoła.

9. W środę 5 sierpnia odbędzie się wyścig kolarski Tour de Pologne. Zapraszam do zapoznania się plakatem informacyjnym umieszczonym w gablotce oraz ze zmianami organizacji ruchu na stronach internetowych Urzędu miasta Katowice.

Nie samym chlebem żyje człowiek,

lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych. (Mt 4,4b)

Drodzy Parafianie i Sympatycy naszej parafii!

Pozdrawiam Was serdecznie i zapewniam o mojej modlitwie za Was,

aby Bóg obdarzył Was swoim błogosławieństwem,

umacniał wiarę

i uchronił od zarażenia się koronawirusem.

ks. Adam Kępowicz - proboszcz