31.05.2020 - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego – święto umocnienia Kościoła, święto jedności wszystkich ochrzczonych. I my, zgromadzeni w jedno przez Ducha Świętego, wychwalamy Boga za całe dzieło zbawienia i dziękujemy za Kościół, który napełniony Duchem Świętym prowadzi nas do pełni miłości i prawdy. Prośmy Boga, by oczyścił nasze serca ogniem Ducha Świętego i uczynił nas swoją świątynią, byśmy byli znakiem jedności całego świata.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź, Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

2. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na zakup opału do naszego kościoła. Ofiary można też składać dokonując przelewu na konto parafialne nr 88 1050 1399 1000 0023 5735 8460. W tytule przelewu proszę wpisać: „Parafia”. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

3. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych.

4. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. Jest to „czas wzrostu Kościoła”, kiedy to karmiąc się Słowem Bożym i Eucharystią, wypełniając swoje obowiązki i praktykując miłość, Lud Boży pielgrzymuje do swojego ostatecznego celu.

5. W poniedziałek przypada Dzień Dziecka. W czasie Mszy św. o godz. 17.00 będziemy się modlić w intencji dzieci.

6. Parafian z ul. Przodowników zapraszam na Mszę św. w Waszej intencji we wtorek 2 czerwca o godz. 17.00.

7. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to również I czwartek miesiąca. Zapraszam do udziału we Mszy św. o 7.30 w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

8. W piątek zapraszam do adorowania Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 16.30.

9. Członków 1 i 2 Róży Żywego Różańca w naszej parafii zapraszam na Mszę św. w piątek 5 czerwca o godz. 17.00.

10. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam w te dni do udziału w nabożeństwach i Mszach św.

11. W sobotę 6 czerwca będą odwiedziny chorych i wiekiem osłabionych Parafian.

12. Bardzo dziękuję Ofiarodawcom za złożone przelewem ofiary na potrzeby naszego kościoła.

13. W przyszłą niedzielę kolekta na Wydział Teologiczny w Katowicach. Po Mszy św. będzie zbiórka na sprzątanie naszego kościoła.

Przyjdź Duchu Święty,

napełnij serca swoich wiernych

i zapal w nich ogień swojej miłości.

Drodzy Parafianie i Sympatycy naszej parafii!

Pozdrawiam Was serdecznie i zapewniam o mojej modlitwie za Was,

aby Bóg obdarzył Was swoim błogosławieństwem,

umacniał wiarę

i uchronił od zarażenia się koronawirusem.

ks. Adam Kępowicz - proboszcz