09.05.2021 - 6 Niedziela Wielkanocna

„W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu". Słowa świętego Jana, które usłyszymy w dzisiejszym drugim czytaniu, mają nam pomóc zrozumieć, że miłość, którą Bóg nas obdarzył, nie ma sobie równych. To ona jest źródłem naszego życia.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

2. Dziś diakoni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach rozpoczynają rekolekcje przed święceniami kapłańskimi. Pamiętajmy o nich i ich ks. rekolekcjoniście w naszych osobistych modlitwach. Święcenia kapłańskie odbędą się w sobotę 15 maja o godz. 10.00 w katowickiej katedrze.

3. Rozpoczynamy VI tydzień wielkanocny. W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się w tych dniach o Boże błogosławieństwo dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W poniedziałek i wtorek zgromadzimy się o godz. 16.30, a w środę po Mszy o 7.30, przy krzyżu w przedsionku kościoła, by modlić się w tych intencjach.

4. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Nabożeństwach Majowych – w  niedzielę, środę i czwartek po Mszy św. o godz. 7.30, wtorek, piątek i w sobotę o 16.30.

5. Członków 1 i 2 Róży Żywego Różańca w naszej parafii zapraszam na Mszę św. we wtorek 11 maja o godz. 17.00. Gdyby ktoś chciał włączyć się w codzienną modlitwę różańcową w ramach wspólnoty Żywego Różańca, to serdecznie zapraszam po Mszy św. do zakrystii.

6. W środę 12 maja o 7.30 będzie Msza św. w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszej parafii. Zapraszam do udziału w tej Mszy św., by dziękować Bogu za wszystkich, którzy modlitwą, pracą i materialnie wspierają remont naszego kościoła.

7. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca – Dzień Fatimski. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 16.15 i do udziału we Mszy św. o godz. 17.00.

8. Parafian z ul. Wrębowej zapraszam na Mszę św. w Waszej intencji w piątek 14 maja o godz. 17.00.

9. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Celem nowenny jest przygotowanie się na przyjście Ducha Świętego.

10. W czwartek 3 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja przejdzie ulicami: Bocheńskiego, Załęska Hałda i Dobrego Urobku. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz – Parafianie z ul. Przodowników 46-80, II ołtarz – Parafianie z ul. Dobrego Urobku 21-41, III ołtarz – Parafianie z ul. Przodowników 10-44, IV ołtarz – Parafianie z ul. Dobrego Urobku 1-16. Osoby pragnące przygotować ołtarze zapraszam na spotkanie w piątek 14 maja po Mszy św. wieczornej w kościele.

11. W przyszłą niedziele będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

12. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na remont fundamentów naszego kościoła.

Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę,

a Ojciec mój umiłuje go i do niego przyjdziemy.

(J 14,23)

Drodzy Parafianie i Sympatycy naszej parafii!

Pozdrawiam Was serdecznie i zapewniam o mojej modlitwie za Was,

aby Bóg obdarzył Was swoim błogosławieństwem,

umacniał wiarę

i uchronił od zarażenia się koronawirusem.

ks. Adam Kępowicz - proboszcz